SlideShare
(chybička se vloudila)

INSP

21. 12. 2014 | Martin Halama | Inspirace

SlideShare (chybička se vloudila)Newslettery společnosti SlideShare dostávám velice rád. Nemusím řešit, zdali si jejich newsletter prohlížím na desktopu v prohlížeči či e-mailovém klientovi, anebo si newsletter jen očima přelétnu v nativní aplikaci smartphonu.

SlideShare newslettery se zobrazují bezchybně, optimalizace bezobrázkové verze je natolik na vynikající úrovni, že vše podstatné snadno pochytíte i bez dodatečně stahovaných obrázků.

Identifikace newsletteru

Povšimněme si profesionální práce s předmětem, odesílatelem a tzv. preheaderem - tedy prvky, které v prvních chvílích mohou mít největší vliv na open rate. I SlideShare se občas nevyvaruje chybky, kdy obsahem preheaderu je informace o možnosti zobrazení newsletteru online, nicméně v ukázce níže vidíme vývoj správným směrem :-)

Informativní newslettery

Většinu newsletterů, které od SlideShare dostávám tvoří shrnutí nejoblíbenějších či nejdoporučovanějších prezentací.
Pro ukázku vybírám jeden z posledních - v mobilní verzi a portrait view:

Newsletter "mimo"?

Překvapením pak pro mne byl newsletter z 26. listopadu. Ne snad vybočením z koncepce, obsahu či frekvence zasílání. Newsletter měl totiž výrazně jinou podobu v běžném prohlížeči a nativním klientovi pro správu e-mailů v mobilu. Posoudit můžete sami na ukázkách níže (první je originální newsletter a zbylé tři screenshoty jsou již z mobilu):

A rozhodně si v uvedeném příkladu nemyslím, že za vše mohla chybějící definice:

white-space:nowrap

Naštěstí následující newslettery byl již opět "tradičně" v pořádku. Jak je ale vidět, testování se nevyplácí podceňovat a pokud již máme slušnou skupinu zákazníků, která na naše newslettery přistupuje z mobilu, měli bychom si newsletter v mobilu také zkontrolovat ;-)

photo credit: SlideShare